top of page

Kış Programı

Okutopya Akademi 2020/2021 Çevrimiçi Kış Programı

Yaş Grubu: 3 yaş ve 4-6 yaş

 

Amacımız

Temel hedefimiz okuma sevgisi aşıladığımız çocuklarımızın gelecekte okursever bireyler olmalarını sağlamak. Bunun için çocukları kitap okumayı özendirici rol model olup, özel yöntemlerle kitap okumayı alışkanlık haline getirmek.  

 

Çocukların matematik, dil, fen, sosyal bilimler, sanat alanlarında bir yandan bilgi edinmelerini sağlarken diğer yandan 21. yüzyıl yetişkinlerinin olmazsa olmaz iletişim, iş birliği, sorgulama ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek.

Çocuklara Yaklaşımımız

Çocukların hatalarını kucaklayan, çocuklara edilgen değil etken roller veren, yeteneklerin doğuştan değil, geliştirilebilir olduğunu hissettiren, her çocuğu kendi içinde değerlendirip gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmaya çalışan bakış açısıyla buluşmalar gerçekleşir.

 

Eğitim Felsefemiz

Çocukların inisiyatif alarak, planlama yaparak, problem çözerek, deneyerek ve değerlendirerek bilgiye ulaşmalarını destekliyoruz. Çocuklara sadece zihinlerini değil, ellerini ve kalplerini de kullanmaları için FIRSATLAR vermenin gerekli olduğuna inanıyoruz.

 

Okutopya Akademi programında profesyonel rehber eşliğinde çevrimiçi buluşmalar ve açık alan oyun grubu buluşmaları olacaktır.

 

Program İçeriği

Her hafta faaliyet göstereceğimiz beş alanda (Matematik, Dil, Okur-Yazarlık, Fen, Sosyal bilimler, Sanat) çocukların gelişim aşamalarına uygun olarak (basitten karmaşığa, somuttan soyuta, genelden özele) belirlediğimiz 50 tema ve iki yüzü aşkın alt konuda etkili kitap okuma, oyun, felsefe ve drama destekli etkinlik akışı gerçekleşir.

Erken yıllarda günlük rutinin öneminden yola çıkarak çocukların evde geçirdikleri zamanı daha etkili ve verimli kullanmaları amaçlanır. Her buluşmada, öğrencilerin düşünmesi, sorgulaması, inisiyatif alması, planladıklarını gerçekleştirmesi ve yaptıklarını değerlendirmesi hedeflenir.

Program Süresi

Eylül’den Haziran’a toplam 9 ay

 

Buluşma Sıklığı

  • 3 yaş haftanın 3 günü

  • 4-6 yaş haftanın 5 günü

 

Detaylı bilgi için bize info@okutopya.com adresinden yazabilir ya da 0 542 767 56 04 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

bottom of page