5 kitap seç, eve götür

oku, geri getir

5 kitap daha al

Kitap Kulübü Üyeliği ile

5 kitap seç, eve götür, oku, geri getir, 5 kitap daha al
ve ayda bir kez yapılan kitap kulübü buluşmalarına katıl!

 

Kitap Kulübüne üye olan her çocuk hem kütüphanemizin kitap ödünç sisteminden faydalanıyor, hem de ayda bir kez, çevrim içi yapılan kitap kulübü buluşmalarına katılabiliyor. 

Kütüphane Kullanımı Hakkında:

 

Kütüphanemize özenle seçtiğimiz ve sergilediğimiz 6 bine yakın Türkçe ve İngilizce kitabımız arasından üye olan her çocuk yaşına ve ilgi duyduğu konulara uygun olarak önerdiğimiz kitapları Okutopya'da okumaya başlar. Beğendiklerini ödünç alarak evinde okumaya devam edebilir. 

 

Kütüphane üyemiz her ay, aynı anda 5 kitap (3 Türkçe ve 2 İngilizce) bulundurmak koşuluyla, sınırsız kitap ödünç alabilir. Yani kitap kulübü üyeliği çocuğunuza sınırsız kitap okuma hakkı tanır. 

 

Üye olan her çocuğa okuma takip kaşe karnesi verilir. Çocuğunuzun okuduğu kitaplar sistemimizde takip edildiği gibi her bir kitap için çocuğun kaşe karnesine damga basılır. Yıl sonu okurseverlik karnesi verilir. Kitaplar önerilir, kitaplar üzerine sohbet edilir. Böylelikle çocuğunuza hissettirmeden, eğlenceyle karışık okurseverlik aşılanır. 

Kitap Kulübü Buluşmaları Hakkında:

Okuduğunu anlamak, paylaşmaktan, sorgulamaktan, okuduğunu hayata yansıtmak ve hayatla ilişkilendirmekten geçiyor. 

  

Kitap Kulübüne üye olan çocuklarla ayda bir kez buluşuyor, okuduğumuz kitaplar üzerine konuşup tartışıyor, sayfaların içinde keyifli bir yolculuğa çıkıyor ve geleceğin okursever çocuklarını yaratıyoruz. 

 

Yaş grupları: 4-6 yaş & 6-9 yaş

Zaman: Ayda bir kez, her ayın ilk Cumartesi günü saat 14:00 (4-6 yaş) ve 16:00’da (6-9 yaş)

Süre: 40 dakika

Mekan: Çevrim içi (Zoom) 

 

Üye olan her çocuğa:

·    Kütüphane kimlik kartı

·    Okuma takip kaşe karnesi

·    Yıl sonlarında “Okutopya Okursever Sertifikası”

Üyelik Koşulları:

·       Okuma / iade süresi 15 gündür.

·       Yıllık üyelikte peşin ve 9 taksitli ödeme seçenekleri mevcuttur. Aylık üyelikte ise üyelik aidatınız siz iptal edene dek her ay kredi kartınızdan düzenli tahsil edilir.

(0212) 287 91 31 / (0542) 767 56 04